Intel Project Alloy

Dodany przez:     Tagi:  ,     Data dod.:  22 sierpnia, 2016  |  Brak koment.


22 sierpnia, 2016


Project Alloy to zestaw wirtualnej rzeczywistości typu all-in-one. To nowa jakość na rynku platform VR i krok w kierunku realizacji idei tzw. rzeczywistości połączonej. 

Project Alloy nie wymaga podłączenia do komputera, ponieważ moc obliczeniowa znajduje się wewnątrz zestawu – w ramach tzw. Alloy Head-Mounted Device (HMD). Pozwala to na swobodną rozrywkę i możliwość ruchu we wszystkich trzech wymiarach bez przeszkadzających kabli. Dzięki wbudowanemu systemowi antykolizyjnemu użytkownik Project Alloy może eksplorować wirtualny świat poruszając się w realnym.

Przez połączoną rzeczywistość użytkownik może zobaczyć elementy świata realnego i nałożoną na nią rzeczywistość wirtualną. Widzi swoje dłonie, znajdujących się w pobliżu przyjaciół, czy też ścianę, na którą zaraz wbiegnie. Dzięki technologii Intel RealSense te elementy świata rzeczywistego nie tylko są widoczne, ale także możliwa jest interakcja z nimi w obrębie przestrzeni wirtualnej.

 

Połączona rzeczywistość w Alloy jest możliwa dzięki kamerom Intel RealSense wbudowanym w zestaw i nie jest zależna od konfiguracji żadnych zewnętrznych czujników lub kamer w pomieszczeniu.

 

 

Intel_Project_Alloy_1O autorze
Powiązane artykuły

Chcesz skomentować?