Finałowa runda Driftingowych Mistrzostw Polski 2011 & Drift Battle of The Nations 2011

Dodany przez:     Tagi:  , , , , , , , , , , , ,     Data dod.:  Wrzesień 23, 2011  |  Komentarz


Wrzesień 23, 2011


Finałowa runda Driftingowych Mistrzostw Polski 2011 & 2011

1 i 2 października, na torze „Poznań” rozegrana zostanie piąta, finałowa runda Driftingowych Mistrzostw Polski oraz of The Nations 2011, czyli driftingowa bitwa narodów – największe międzynarodowe driftingowe w Europie.
tradycyjnie już zaczynają się i kończą rundą w Poznaniu, ponieważ tor „Poznań” jest bez wątpienia najlepszym obiektem w Polsce do organizacji tak dużych i prestiżowych zawodów. – powszechnie uważane są za najlepszą ligę driftingową w Europie. Przed finałami na zdobycie tytułu Driftingowego Mistrza Polski szanse ma wciąż trzech zawodników – Paweł Trela startujący Nissanem 200SX, Grzegorz Hypki (BMW E30) oraz Piotr Jankowski, również używający Nissana 200SX, ten ostatni był triumfatorem pierwszej rundy , która odbyła się w maju tego roku, na torze Poznań.
Z pewnością finały Mistrzostw Polski dostarczą kibicom wielu emocji, jednak wydarzeniem weekendu będą odbywające się po raz pierwszy międzynarodowe zawody Drift Battle of The Nations. wraz z organizatorami angielskiej serii zaprosiła do Poznania najlepszych zawodników z całej Europy, którzy walczyć będą nie tylko w klasyfikacji indywidualnej, ale również jako teamy narodowe. Z każdego kraju może przyjechać do 6 zawodników, jednak do klasyfikacji zawodów wliczane będą tylko wyniki 2 najlepszych. W tej chwili na listę startową zapisanych jest kilkunastu zawodników z takich krajów jak: Belgia, Dania, Litwa, Ukraina, Rosja, Irlandia, Wielka Brytania, Włochy. Zapowiada się więc wielkie międzynarodowe widowisko.
Polska Federacja Driftingu przygotowała również wiele dodatkowych atrakcji dla widzów – będą pokazy ’a czy bardzo widowiskowe przejazdy driftującego Tira. Gościem specjalnym będzie Bartek Ostałowski – niepełnosprawny drifter z Nowego Sącza, który prowadzi swojego Nissana Skyline tylko za pomocą nóg, weźmie on udział w treningach i przejazdach pokazowych.
Kompletne wyniki poszczególnych rund, wyniki klasyfikacji generalnej oraz szczegółowe informacje na temat harmonogramu i cen biletów znaleźć można na stronie www.pfd.org.pl.

Źródło: www.pfd.org.plO autorzeChcesz skomentować?


 

Komentarz for Finałowa runda Driftingowych Mistrzostw Polski 2011 & Drift Battle of The Nations 2011

Kazio

Jak się spieszę rano do roboty to tak właśnie jadę swoim fiatem 126p…..:)