E-rower zawładnie rynkiem pojazdów jednośladowych

Dodany przez:     Tagi:  , , , , , , , , , , , ,     Data dod.:  29 września, 2011  |  Komentarz


29 września, 2011


E rowery,czyli nowoczesne rowery z napędem elektrycznym. Firmy motoryzacyjne takie jak Ford i Smart, produkują e-rowery, które mają w niedalekiej przyszłości zastąpić zwykłe rowery, motorowery i skutery.
Firma Smart, producent niewielkich samochodów zaprezentowała na targach Motoryzacyjnych e-rower o roboczej nazwie Smart Bike. Smart Bike wyposażono w nowoczesny motor elektryczny, cztery akumulatory litowo-jonowe. Elektryczny rower może jechać na akumulatorach 100 km z prędkością 40km/h.
Rama e-roweru została zbudowana z aluminium i grafitu, dzięki czemu rower jest lekki i wygodny w prowadzeniu.
E rowery mają zostać wprowadzone na rynek w Europie i USA jeszcze w pierwszej połowie przyszłego roku. Jeśli Smart Bike zostanie dobrze przyjęty,na jego bazie zostanie opracowany i stworzony tandem.
Na Targach Motoryzacyjnych we Frankfurcie  swoją koncepcję e-roweru przedstawił również Ford. E-rower Forda nazywa się Racecar i bardzo różni się od Smart Bike’a. W Racecarze,w piaście przedniego koła zamontowano płaski motor elektryczny. Wykonana z włókien węglowych i aluminium rama jest w stanie pomieścić dwie baterie llitowo-jonowe.  Racecar wyposażono w system magnetostrykcji, wzorowany na systemie KERS, który stosuje się w pojazdach Formuły 1. System ten zwiększył zasięg e-roweru do 85 km. Ford nie zamierza wprowadzić do produkcji e-roweru Racecar, ponieważ na rynek wejdzie będący obecnie w fazie projektowania, bardziej zaawansowany elektryczny rower.

Źródło: serwisy.gazetaprawna.plO autorze
Powiązane artykuły

Chcesz skomentować?


 

Komentarz for E-rower zawładnie rynkiem pojazdów jednośladowych

Kryniek

Oto najnowsza rowerowa moda – samo pedałowanie już nie wystarcza. Coraz więcej firm produkuje jednoślady z silnikiem elektrycznym, wspomagającym wysiłek cyklisty.